Mehmet BOSTAN
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
1971 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Bostan, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden İngilizce İşletme Yüksek Lisans (MBA) aldı.

İş hayatına 1995 yılında başlayan Bostan, bankacılık sektöründe çeşitli kademelerde çalıştı ve son olarak Dresdner Bank AG Türkiye Baş Temsilcisi olarak görev yaptı. 2009 yılında Güneş Sigorta’da Mali İşler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Bu görevinin ardından Vakıf Emeklilik Genel Müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. Kasım 2016- Eylül 2017 arasında Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ifa etti. 2013-2018 yılları arasında TURKCELL İletişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeliği görevini yürüttü. Haziran 2016’da başladığı Petkim Yönetim Kurulu Üyeliğini halen sürdürmektedir.

* Mehmet Bostan SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğine haizdir. Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.