Neslihan TONBUL
Yönetim Kurulu Üyesi
Neslihan Tonbul, ilk, orta ve lise eğitimini ABD de tamamladıktan sonra, 1981 yılında Rutgers Üniversitesi’nden (New Jersey) Ekonomi ve Siyasal Bilgiler dalında mezun oldu ve 1983 yılında The Fletcher School of Law and Diplomacy - Tufts Üniversitesi’nden Uluslararası Finans dalında yüksek lisansını (M.A.L.D.) tamamladı.

1983-2008 yılları arasında çeşitli uluslararası finans kuruluşlarında (The Irving Trust Company, The Bank of New York ve BNY Mellon), New York, Londra ve İstanbul’da üst düzey yönetici görevlerine getirildi ve en son Ortadoğu, Afrika ve Doğu Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerini kapsayan Bölge Müdürü olarak yetkilendirildi.
2008’den bu yana Türkiye’nin önde gelen Holdinglerinde ve kurumlarında Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildi ve hale hazırda TOFAŞ, Petkim, Alarko Holding ve Vakıfbank AG’de üyelikleri devam etmektedir. Son yıllarda, Harvard Business School’da eğitim alarak Boston’da yerleşik, CFEG ile Aile Şirketleri Yönetimi konusunda uzmanlaştı ve 2017 den beri Koç Üniversitesi’nde, Ekonomi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak, Aile Şirketleri Yönetimi konulu dersler vermektedir. Neslihan Tonbul, sivil toplum faaliyetleri kapsamında American Research Institute in Turkey (ARIT), Young Presidents Organization (YPO) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Mütevelli Heyeti Üyesi ve Türk-Amerikan İş Forumu’nun kurucularındandır. 2014 yılından bu yana ise EBRD bünyesi altında kadın girişimcilere mentorluk yapmaktadır.

Sayın Tonbul, çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve Azerbaycan dili bilmekle beraber, İtalyanca ve Farsça derslerine devam etmektedir. Mart 2018 tarihi itibariyle Petkim Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.