ALİAĞA PETKİM'DEN YENİ SEZONDA BAŞARI SÖZÜ

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (29.08.2011)

• ALİAĞA PETKİM’Lİ BASKETBOLCULARDAN BAŞARI SÖZÜ: İLK HEDEF PLAY-OFF

 

Beko Basketbol 1. Ligi’nde mücadele veren Aliağa Petkim Basketbol takımı oyuncu ve yöneticileri, Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk’ü ziyaret ederek sezon öncesinde başarı sözü verdi.
Takımın Antrenörü Burak Bıyıktay, 15 Ekim’de başlayacak 2011-2012 sezonu öncesinde, takımın sponsoru olan Petkim’e teşekkür ziyaretinde bulunmak istediklerini belirterek, “Bizler mücadelemizle sadece Aliağa’yı değil Petkim’i de temsil ediyoruz. Bu sezon ilk hedefimiz play-off’a kalabilmek. Kadromuza eklediğimiz 5 yabancımızla bunu başaracağımızı umuyoruz. Aliağa Petkim, bu sezon da temiz bir mücadele verecek ve inanıyorum ki Aliağa halkına çok güzel mutluluklar yaşatacak” dedi.
Basketbolculara hitaben bir konuşma yapan Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk de, sporun mücadele azmi kadar; barış, dostluk ve disiplin gerektirdiğini vurguladı. Kendisinin de iyi bir basketbol izleyicisi olduğunu ve her fırsatta takımın maçlarını izlediğini belirten Öztürk, “Aslolan temiz ve kişilikli mücadele etmek. Tabelaya yansıyan skor da elbette önemli, ama Aliağa Petkim basketbol takımının geçen yıllarda olduğu gibi bu sezon da öncelikle temiz bir oyun çıkaracaklarına ve azimle kazanmaya çalışacaklarına inanıyorum. Bu sezon takımın tamamına yakını yeni oyunculardan oluşuyor. Bu oyuncuların birbirlerini tanımaları, takım ruhu oluşturmaları da büyük önem taşıyor. Antrenörümüz Burak Bıyıktay ile bu ruhu yakaladıklarını görmekten büyük mutluluk duydum” dedi.

 

// “PETKİM, YAPABİLECEĞİNİN
AZAMİSİNİ YAPIYOR”

 

Petkim olarak basketbol takımına “hatırı sayılır kaynak ve zaman ayırdıklarını” sözlerine ekleyen Genel Müdür Öztürk, şirketin spora destek noktasında elindeki olanaklar ölçüsünde yapabileceğinin azamisini yaptığını söyledi. Öztürk, Litvanya’da 31 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek Türk Basketbol Milli Takımı’na da başarılar diledi.
Aliağaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Petkim Muhasebe Yöneticisi Arkun Ünsal ise, kulüpte haziran ayında yapılan genel kurul sonrasında göreve gelen yönetim olarak, yeni bir yapılanmaya gittiklerini, geçmişe bakmadan yepyeni bir anlayışla ve teknik heyetle tam bir uyum içinde çalıştıklarını söyledi. Ünsal, yeni dönemde yöneticilerin ve teknik ekibin görev ve sorumluluklarının belli olduğunu, herkesin kendi görev alanında en iyiyi yapmaya çalışacağını vurguladı. Bu sezonda takımın ilk hedefinin play-off, daha sonra ise Avrupa’da mücadele etmek olduğunu kaydeden Ünsal, yaş ortalaması 25 olan genç ve tecrübeli bir takım kurduklarını, Antrenör Burak Bıyıktay önderliğinde Aliağa halkına gurur veren başarılar yaşatacaklarını belirtti.

 

KUTU
“GENEL MÜDÜRÜMÜZ BİRÇOK
OYUNCUDAN DAHA UZUN BOYLU”

 

Ziyaret sonrasında Petkim yöneticileri Aliağa Petkimli basketbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Takımın Antrenörü Burak Bıyıktay, Genel Müdürü Hayati Öztürk’ün pek çok oyuncudan daha uzun boylu olduğunu belirterek; “Hayati Bey’in iyi bir basketbol izleyicisi olduğunu biliyoruz. Kendisini sadece maçlarımıza değil, antrenmanlarımıza da bekliyoruz. Bu fiziği ile kendisiyle basketbol oynayabiliriz” dedi.

 

 

ALİAĞA PETKİM BASKETBOL 2011-2012 SEZONU TAKIMI KADROSU


Menajer : Birtan SAKA
Baş Antrenör : Burak BIYIKTAY
Yardımcı Antrenörler : Tuğrul TAŞKINGENÇ, Sinan AKSOYLAR, Evrensel PAKSOY
Menajer Yardımcısı : Can YALMAN
Masör : Mehmet ALTINÖRS
Malzemeci : Adil ARABACI

OYUNCU KADROSU

 

Branislav RATKOVİCA, Ryan TOOLSON, Zelimir ZAGORAC, Paul MİLLLER, Brian QVALE, Buğrahan TUNCER, Serkan ÖZVER, Murat KUTLU, Barış GÜNEY, Tufan ERSÖZ, Ümit SONKOL, Ersin GÖRKEM, Dennis MİMS (T.C vatandaşlığına geçerse)

ALİAĞA PETKİM'DEN YENİ SEZONDA BAŞARI SÖZÜALİAĞA PETKİM'DEN YENİ SEZONDA BAŞARI SÖZÜALİAĞA PETKİM'DEN YENİ SEZONDA BAŞARI SÖZÜ

Diğer Basın Bültenleri