ALİAĞA PETKİMLİ BASKETBOLCULARA MORAL YEMEĞİ

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (29.11.2010)

• PETKİM YÖNETİMİNDEN BASKETBOLCULARA MORAL YEMEĞİ
• KULÜP BAŞKANI METİN TİMURHAN: İLK HEDEFİMİZ PLAY OFF.

 


Beko Basketbol Ligi'nde 7. hafta sonunda 10 puanla 9. sırada yer alan Aliağa Petkim Basketbol Takımı oyuncuları, Petkim yönetiminin verdiği moral yemeğinde buluştu.
Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Aliağa Spor Kulübü Başkanı Metin Timurhan, Antrenör Halil Üner ve sporcuların tam kadro katıldığı yemekte "İlk Hedef Play Off" sözü verildi.
Cumartesi günü yapılan İzmir derbisinde Pınar Karşıyaka'yı 84-82 mağlup eden oyuncuları kutlayan Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk, şirket olarak basketbol takımına verdikleri desteğin karşılığını artık şampiyonluk olarak görmek istediklerini söyledi. Aliağa Petkim Basketbol Takımı'nın ilçenin sosyal yaşamında önemli bir yeri olduğunu kaydeden Öztürk, "Petkim Aliağa'da 25 yılı geride bıraktı. Yarattığımız katma değer ve istihdamla ilçemize ciddi katkılarda bulunuyoruz. Takımın Beko Basketbol Ligi'ne yükseldiği 2009-2010 sezonunda ana sponsor olarak destek olma kararı aldık. Bu yıl da desteğimizi sürdürüyoruz. Verdiğimiz destek, sadece sponsor olma anlamı taşımıyor. İlçemizdeki gençlerin spora yönelmesini, kötü alışkanlıklardan kurtularak sporun yarattığı dostluk ve rekabet ortamını duyumsamalarını istiyoruz" dedi.
Hayati Öztürk'e takımın 35 numaralı formasını hediye eden Kulüp Başkanı Metin Timurhan da, Petkim’in takıma verdiği desteğe teşekkür etti. Bu sezon ilk olarak Play Off'a kalabilmeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyen Timurhan, "Türkiye'nin en güzide şirketlerinden Petkim'in, Aliağa için büyük önem taşıyan basketbol takımına verdiği destek için minnettarız. Benzer desteklerin, ilçemizde üretimlerini sürdüren diğer sanayi kuruluşlarına da örnek olmasını diliyoruz. Pınar Karşıyaka maçında her iki takımda çok güzel mücadele etti. Sahadan galip ayrıldığımız için mutluyuz. Bundan sonra kendi sahamızda oynayacağımız karşılaşmaları kaybetmek istemiyoruz." dedi.
Pınar Karşıyaka maçında oyuncuların müthiş gayreti ve taraftarın desteği ile maçtan galip ayrıldıklarını belirten Aliağa Petkim Antrenörü Halil Üner ise kendi sahalarında Oyak Renault ve Beşiktaş Cola Turka maçlarının ardından Pınar Karşıyaka'yı da mağlup etmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. Üner, takımda bulunan rookie (çaylak) oyuncuların iniş ve çıkışlar yaşayabildiklerine dikkat çekerek; tüm oyuncuların performansından mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

 

ALİAĞA PETKİMLİ BASKETBOLCULARA MORAL YEMEĞİALİAĞA PETKİMLİ BASKETBOLCULARA MORAL YEMEĞİ

Diğer Basın Bültenleri