İFTAR YEMEKLERİ İPTAL EDİLDİ, AFRİKA'YA YARDIM ELİ UZANIYOR

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (09.08.2011)

• PETKİM AFRİKA’NIN YANINDA
• SOCAR & TURCAS GRUP ŞİRKETLERİ BAŞKANI VE PETKİM YÖNETİM KURULU ÜYESİ KENAN YAVUZ: İFTAR YEMEKLERİNE HARCADIĞIMIZ PARAYI, ÇALIŞANLARIMIZIN DA KATKISIYLA AFRİKA’YA BAĞIŞLAYACAĞIZ.
• PETKİM GENEL MÜDÜRÜ HAYATİ ÖZTÜRK: ÖRNEK BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE İMZA ATACAĞIZ. SİMAV DEPREMİNDEN ZARAR GÖRENLERE DE 13.520 TL TOPLADIK.
• İZMİR MÜFTÜ VEKİLİ İLYAS ÖZTÜRK: PETKİM’İN DUYARLI DAVRANIŞININ, TÜM ŞİRKETLERE ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM.


Petkim yönetimi ve çalışanları örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, 40 milyon insanın “Kronik Açlık Tehlikesi” ile karşı karşıya bulunduğu Afrika’ya yardım elini uzatıyor. Şirketin her ramazan ayında geleneksel hâle getirdiği iftar yemekleri iptal edilirken, bu iftarlara harcanacak paralar, çalışanların gönüllü katkılarıyla birleştirilerek Diyanet İşleri Başkanlığı eliyle Kızılay’a teslim edilecek.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan SOCAR & Turcas Grup Şirketleri Başkanı ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz; Somali başta olmak üzere Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda, Burundi gibi ülkelerde etkisini gösteren kuraklığın, başta çocuklar olmak üzere yüz binlerce insanın yaşamını tehdit etmesini üzüntü ile izlediklerini belirtti. Yaşanan felakete bir ölçüde çözüm bulabilmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla başlattığı “Her Evden Bir Fitre, Bir İftar Afrika’ya” projesine şirket olarak destek verme kararı aldıklarını kaydeden Yavuz, şu bilgileri verdi: “Şirketimizin her Ramazan ayında geleneksel hâle getirdiği; müşteri ve tedarikçilerimizle buluşma vesilesi olarak gördüğü iftar yemeklerini iptal ettik. Bu etkinliklere ayıracağımız paramızla, Afrika’daki milyonlarca insana yardım götürecek bu kampanyaya destek vereceğiz. Bu kararımızın, tüm şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmasını diliyoruz.”


// “TÜM ÇALIŞANLAR GÖNÜLLÜ KATILACAK”


Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk de İzmir’de bugüne kadar Petkim dışında herhangi bir şirkette böylesi bir kampanya başlatılmadığını anımsatarak, Petkim yöneticileri ile birlikte tüm çalışma arkadaşlarımın imza karşılığı gönüllü olarak bu kampanyaya katılmasıyla, Türkiye’de örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atacaklarını vurguladı. 5 Ağustos’ta başlayan kampanyanın iki hafta süreceği bilgisini veren Öztürk, toplanan paralar Diyanet İşleri Başkanlığı’na gönderilmek üzere İzmir İl Müftü Vekili İlyas Öztürk’e teslim edileceğini kaydetti. Petkim çalışanları olarak Simav’da deprem felaketi yaşayan vatandaşlara yönelik bir kampanyayı daha tamamladıkları bilgisini veren Hayati Öztürk, çalışanlardan toplanan 13.520 TL’nin Simav Kaymakamlığı emrine gönderileceğini kaydetti.// “PETKİM’İN DUYARLILIĞI ÖRNEK OLMALI”


İzmir İl Müftü Vekili İlyas Öztürk de, Petkim yönetimi ve çalışanlarının duyarlı yaklaşımlarına teşekkür etti. İzmir’de bugüne kadar kampanyaya katılım konusunda şirketler bazında ilk örneğin Petkim olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Ramazan ayının manevi hazzını yaşadığımız bugünlerde teşkilatımız adına Petkim yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Petkim ile ilgili sevincimizi Diyanet İşleri Başkanlığımıza da örnek bir çalışma olarak aktardık. Diğer şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmasını diliyoruz. Bize emanet edilen her kuruş, bizim için kutsal bir emanettir. Bu emaneti Afrika’da ihtiyaç sahibi insanlara ulaştıracağız.” dedi.

 

İFTAR YEMEKLERİ İPTAL EDİLDİ, AFRİKA'YA YARDIM ELİ UZANIYORİFTAR YEMEKLERİ İPTAL EDİLDİ, AFRİKA'YA YARDIM ELİ UZANIYOR

Diğer Basın Bültenleri