İZMİR'E KATKI ÖDÜLÜ PETKİM'İN

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (10.11.2010)

• İZSİAD'IN İZMİR'E KATKI ÖDÜLÜ PETKİM'İN
• SOCAR & TURCAS CEO'SU VE PETKİM YÖNETİM KURULU ÜYESİ YAVUZ: ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK SEVİYESİNİN ÜZERİNE ÇIKMA HEDEFİNE DOĞRU YORULMADAN KOŞACAĞIZ

 

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (İZSİAD) 2003 yılından bu yana verdiği "İzmir'e Katkı Ödülü"ne bu yıl Petkim layık görüldü.
Derneğin geleneksel hâle getirdiği Atatürk'ü Anma Konseri ve ödül töreni, dün Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Ödülü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun elinden alan SOCAR & TURCAS Enerji CEO'su ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz, kentin en prestijli ödülleri arasında yer alan "İzmir'e Katkı Ödülü"nü çalışanları adına almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Cumhuriyetin en önemli sanayi kuruluşlarından Petkim'in, Atatürk'ün çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma ülküsüne istihdam sağlayarak, üretim yaparak katkı sağladığını vurgulayan Kenan Yavuz, "Petkim Türkiye'nin tek noktaya yapılacak en büyük özel sektör yatırımı ile yine bu kente ve insanına istihdam sağlamaya ve değer yaratmaya devam edecek. Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik entegrasyonunu tamamlayarak Avrupa'nın en büyük üretim merkezini İzmir'e kazandırmak için çalışıyoruz. Aldığımız bu ödül doğru yolda olduğumuzu göstermenin yanında, çalışma azmimizi de artırıyor. İZSİAD'a ve Seçici Kurul'a teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.
Kenan Yavuz'a ödülünü takdim eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, Petkim'in yatırım hedeflerini dikkatle izleyerek desteklediklerini belirtti.
Törenin ardından İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde "Kahraman Türk Kadınları Oratoryosu'nun dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Ünlü besteci Sabri Tuluğ Tırpan'ın yazdığı, Sertab Erener ve Zara'nın da renk kattığı oratoryo, izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

KUTU KUTU

PETKİM ÇALIŞANLARI ATATÜRK'Ü ANDI

 

Petkim çalışanları her 10 Kasım'da olduğu gibi Ulu Önder Atatürk'ü, ölümünün 72. yılında andı. Atatürk Anıtı önünde buluşan Petkim çalışanları, saat 9.05'te çalan sirenlerle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulundu.

 

İZMİR'E KATKI ÖDÜLÜ PETKİM'İNİZMİR'E KATKI ÖDÜLÜ PETKİM'İNİZMİR'E KATKI ÖDÜLÜ PETKİM'İNİZMİR'E KATKI ÖDÜLÜ PETKİM'İN

Diğer Basın Bültenleri