PETKİM 3 YILDIR SGK'NIN PRİM ŞAMPİYONU

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (21.01.2012)

• PETKİM ÜÇ YILDIR SGK’NIN DEĞİŞMEYEN PRİM ŞAMPİYONU
• GENEL MÜDÜR HAYATİ ÖZTÜRK: SİGORTA PRİMİNDE ÜÇ YILDIR BİRİNCİLİĞİ KİMSEYE BIRAKMADIK. BU DURUM ÇALIŞANLARIMIZIN ÖZLÜK HAKLARINA VERDİĞİMİZ ÖNEMİN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİDİR.

 


Petkim Petrokimya Holding A.Ş, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından her yıl düzenlenen "Geleneksel Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni"nde, 2010 yılı performansı ile “En Fazla ve Düzenli Sigorta Primi Ödeyen İşveren” kategorisinde birinci, “En Yüksek Üretim Ödülü”nde ikinci, “En Yüksek Yatırım Ödülü”nde üçüncü, “En Yüksek İstihdam Ödülü”nde dördüncü oldu.
Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürlüğü tarafından belirlenen “En Fazla ve Düzenli Sigorta Primi Ödeyen İşveren” kategorisinde üçüncü kez kazanılan birincilik ödülünü İl Müdürü Mustafa Keskin’in elinden aldı.
“Her fırsatta çalışanların özlük haklarına ve gelecek güvencelerine karşı son derece hassas davrandıklarını söylüyorum.” diyen Genel Müdür Öztürk, alınan ödülün bu konudaki hassasiyetlerinin en önemli göstergesi olduğunu vurguladı.
Öztürk, “Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlikle mücadelede, bizler payımıza düşen görevi bugüne kadar fazlasıyla yaptık. Bugünden sonra insanımız için iş ve aş yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.
SGK İzmir İl Müdürü Mustafa Keskin ise, Petkim’in hem sosyal sigorta primlerini düzenli ödemesi hem de çalışanlarının özlük haklarını korumasında çok titiz bir şirket olduğunu söyledi. Keskin, “Petkim’i sadece üretim ve yatırımlarında değil, bu yönüyle de takdirle izliyor ve teşekkür ediyoruz. Bu hassasiyetin diğer şirketlere de örnek olmasını diliyoruz” dedi.


PETKİM 3 YILDIR SGK'NIN PRİM ŞAMPİYONUPETKİM 3 YILDIR SGK'NIN PRİM ŞAMPİYONU

Diğer Basın Bültenleri