PETKİM ÇALIŞANLARI AYNAYA BAKIYOR!

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (04.12.2009)

• PETKİM ÇALIŞANLARI EĞLENİYOR, ÖĞRENİYOR VE
‘AYNADAKİ BİZ’İ GÖRÜYOR

 

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. çalışanlarına özel olarak düzenlenen “Aynadaki Biz” başlıklı, "Liderlik ve Müşteri Odaklılık" ana temalı eğitim çalışmaları, Çeşme Altın Yunus Oteli'nde gerçekleştiriliyor.
Likya Outdoor Eğitim Danışmanlık şirketinden Günsu Başer ve Mustafa Kemal Gültekin'in moderatörlüğünde gerçekleşen buluşmaya, çalışanlar aileleri ile birlikte katılıyor.

 

Petkim'lilerin 10 ayrı takıma ayrıldığı son eğitim çalışmasında, her takım kendisine birer isim, logo ve lider belirledi. Gerçekleştirilen oyun eğitimlerinde ise takım içi performans ve motivasyon, üslûp ve ilişki yönetimi, liderlik, takımdaşlık ve müşteri odaklılık temaları işlendi.

 

Çalışanların kurum içi eğitimlerinin geliştirilmesi ile kurumsal aidiyetlerinin de artacağına dikkat çeken Petkim Petrokimya Holding İnsan Kaynakları Müdürü Hasan Kocaciğer, mayıs ayına kadar sürecek eğitim çalışmasına büyük önem verdiklerini söyledi.

 

Petkim çalışanları için, hizmetteki verim ve etkinliklerinin artırılması, gelişmeye yol açan bilgi, beceri ve tutumlarının zenginleştirilmesi amacıyla planlı eğitimleri sürekli hale getirdiklerini kaydeden Kocaciğer, "2008 yılı içinde çalışanlarımıza kişi başına 21 saat eğitim uygulamıştık. Bu yıl sonu itibarıyla gerçekleşen eğitim 25 saate ulaşacak." dedi.

 

Kasım ayından başlayan eğitimlerin her ayın üçüncü hafta sonunu kapsayacak şekilde 7 ay süreceğini ve 2010 mayıs ayında tamamlanacağını sözlerine ekleyen Kocaciğer, şu değerlendirmeyi yaptı: "Her ay ortalama 80 personelimiz eğitime katılıyor. Toplam 500 personelimizin eğitime katılımını hedefliyoruz. Personelimizin eş ve çocuklarının da katıldığı bu eğitimler sonrasında aynı çatı altındaki 'biz' ruhumuzu beslemeyi, kişisel ve kurumsal farkındalığımızı daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Kısacası, işimizde daha başarılı olmak için kendimize ayna tutuyor, sorguluyor, paylaşıyor, çoğalıyor ve birbirimizi daha iyi tanıyarak kenetleniyoruz."

PETKİM ÇALIŞANLARI AYNAYA BAKIYOR!PETKİM ÇALIŞANLARI AYNAYA BAKIYOR!PETKİM ÇALIŞANLARI AYNAYA BAKIYOR!

Diğer Basın Bültenleri