PETKİM İPAF 2010 FUARI'NDA

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (30.04.2010)

• PETKİM, İPAF 2010 FUARI’NDA MÜŞTERİLERİ İLE BULUŞTU

 

Bu yıl 10. kez düzenlenen Uluslararası Plastik ve Ambalaj Teknolojileri Fuarı’nda (İPAF) yerini alan Petkim, müşterileri ile bir araya gelme ve sektördeki son gelişme ve trendleri izleme fırsatı buldu.. Petkim Müşteri Destek ve Satış Planlama Müdürü Muammer Kaygın, İPAF 2010’un müşteri beklenti ve taleplerini izlemek için önemli bir fırsat yarattığını söyledi.
Müşteri beklentilerine verdikleri önemin şirketin temel stratejisi olduğunu, fuarların bu anlamıyla büyük önem taşıdığını kaydeden Kaygın, “Şirket olarak özellikle 2004 yılından itibaren müşteri odaklı olma yönünde çok önemli çalışmalara imza attık. Beklenti ve talepleri yüz yüze konuşuyor ve zaman kaybetmeden değerlendiriyoruz. Müşterilerimizin teknik bilgi isteklerini ve sorularını da cevaplıyoruz. Bu çalışmaları fuarlarla sınırlı tutmuyor, müşterilerimizi işyerlerinde ziyaret ederek, doğrudan nabız tutuyoruz. Bu kapsamda şirketimiz bünyesinde Müşteri İlişkileri, Ürün Geliştirme ve Ürünlerimizin Lansmanı ile ilgili çalışmalarımızı sistematik bir şekilde güçlendiriyoruz” dedi.
İPAF Fuarı’nın yanında; Bursa, Konya ve Adana’da düzenlenen plastik ve ambalaj fuarlarına da ziyaretçi olarak katıldıklarına dikkat çeken Muammer Kaygın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin tek petrokimyasal ürün üreticisi olarak, müşteri ilişkileri alanında özelleştirme sonrasında yepyeni bir döneme merhaba dedik. Kısa adı CRM olan Müşteri İlişkileri Yönetimi’ni, şirketimizin bütün birimlerini kapsayan bir iş stratejisi olarak benimsiyoruz. Küresel rekabet ortamında müşteri beklentilerini kısa zamanda karşılamak ve rekabet gücümüzü artırmak zorundayız. Bugünün dünyasında yeni müşteriler edinmek, mevcut müşterinize ulaşmaktan çok daha zor. Petkim olarak bu gerçeğin önemini iyi biliyoruz ve çalışma prensiplerimizi bu anlayış üzerine bina ediyoruz”

 

PETKİM İPAF 2010 FUARI'NDAPETKİM İPAF 2010 FUARI'NDA

Diğer Basın Bültenleri