PETKİM PRİM ÖDEMESİNDE YİNE LİDER!

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (14.05.2010)

• PETKİM SGK PRİM ÖDEMESİNDE YİNE LİDER

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından her yıl düzenlenen Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 2009 yılında sosyal güvenlik primlerini düzenli ve hatasız ödeyen işverenlere, prim tutarları baz alınarak ödülleri verildi.
Petkim Petrokimya Holding A.Ş, "İzmir'de En Çok Sosyal Güvenlik Primi Ödeyen İşverenler" sıralamasında birinciliği elde etti. Geçen yıl SGK tarafından 38 milyon 546 bin TL prim tahakkuk ettirilen Petkim, kuruma net 33 milyon 355 bin TL prim ödedi..
2008 yılında da yine aynı kategoride birinci olan Petkim'in ödülünü İzmir Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt'un elinden alan Genel Müdür Yardımcısı Hatice Kaygın, krizin en yoğun yaşandığı 2008 ve 2009 yıllarında 550 ek istihdam sağladıklarını, kendileri için asıl mutluluk verici durumun bu olduğunu vurguladı. Petkim'in, 2018 yılı projeksiyonu kapsamında planladığı yatırımlar gerçekleştikçe, istihdamını artırmaya devam edeceğini kaydeden Kaygın, "Biz istihdam yarışında koşarken, birilerinin de bizi geçtiğini görmek istiyoruz.. Ülkemizin bugün en önemli sorunu olan işsizliğin kabul edilir seviyelere indirilmesinde, sanayi yatırımları hayati önem taşıyor. Hizmet sektörü ile bir yere kadar istihdam yaratabilirsiniz. Hem devletimiz hem de insanımız için kalıcı istihdam sanayileşerek yaratılabilir." değerlendirmesini yaptı.
Petkim'in geçen yıl da aynı ödülü kazandığını anımsatan Hatice Kaygın, SGK'da son yıllarda yaşanan değişimi dikkatle izlediklerini, kurumun işverenlere bakışında ve iş yapma hızında çok olumlu değişimler gözlediklerini sözlerine ekledi.

// SGK Başkanı Zararsız’dan
Hayati Öztürk’e teşekkür mektubu

 

Öte yandan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız, Petkim Genel Müdürü Mehmet Hayati Öztürk'e özel bir mektup göndererek, şirketin birinciliğini kutladı. SGK'nın kayıt dışı istihdamı azaltmayı bu yıl birinci önceliği olarak gördüğünü kaydeden Zararsız, "Petkim'in SGK'ya ve topluma karşı sorumluluklarını göstermedeki hassasiyeti, bize de güç veriyor. Yapacağımız işbirliği, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini de yakından ilgilendirmektedir. Bugüne kadar çalışanlarınızın özlük haklarını korumada gösterdiğiniz hassasiyete çok teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi..

 

PETKİM PRİM ÖDEMESİNDE YİNE LİDER!PETKİM PRİM ÖDEMESİNDE YİNE LİDER!

Diğer Basın Bültenleri