SOCAR, AZERBAYCAN'IN İEF'DEKİ TEMSİLCİSİ

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (01.09.2010)

• SOCAR, AZERBAYCAN'IN İEF'DEKİ TEMSİLCİSİ OLDU 

• 3 NOLU HOL’DEKİ STAND BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

 


Bu yılki ana teması "Enerji" olarak belirlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nda (İEF) Azerbaycan Devlet Petrol
Şirketi SOCAR da (State Oil Company of Azerbaijan) yerini aldı. Kültürpark 3 nolu Hol'deki standta şirketin faaliyetleri ve iştirakleri hakkında profesyonel ziyaretçilere bilgi veriliyor.


SOCAR'ın standını ziyaret eden Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk, özelleştirme sonrası SOCAR & TURCAS ortaklığının Petkim'e çizdiği vizyonun, iki ülkenin kardeşlik ilişkilerini ekonomik alanda da teçhiz ettiğini vurguladı. Dünya koşullarında rekabetçi üretim için enerjinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Öztürk, İEF'nin bu yılki temasının "enerji" olmasının bu açıdan da anlamlı olduğunu söyledi.


SOCAR standında Bilim ve Teknoloji Şubesi Başkanı Dr. Nazım Veliyev ve aynı şubenin Başmühendisi Şebiyar Şefiyev ile bir araya gelen Öztürk, kendilerini İzmir'de görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


İEF'nin, Türk ekonomisindeki yenilikleri izlemede çok önemli bir buluşma noktası olduğunu belirten Dr. Nazım Veliyev de, Bakü'nün kardeş şehri İzmir'de bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi.
İEF süresince pek çok iş görüşmesi yaptıklarını kaydeden Veliyev, SOCAR'ın Türk halkı tarafından daha iyi tanınmasını sağladıklarını dile getirdi. Petkim'in, SOCAR'ın Azerbaycan dışındaki en önemli ve en büyük yatırımı olduğunu hatırlatan Veliyev, "Bakü ve İzmir 1994’ten bugüne kadar kardeş şehir. Biz burada kendimizi Bakü’de hissediyoruz. İki Devlet Tek Millet ülküsünün takipçileri olarak İEF'de bulunmaktan çok mutluyuz. Bize büyük yarar sağladığına inanıyoruz." dedi.

 

SOCAR, AZERBAYCAN'IN İEF'DEKİ TEMSİLCİSİ

Diğer Basın Bültenleri