PETKİM'DEN MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ.

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (30.03.2013)

• PETKİM’DEN MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ…
• AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ’NİN HAZIRLADIĞI KİTAPÇIK, ALİAĞA’DAKİ OKULLARA DAĞITILIYOR, ÇOCUKLAR KÜÇÜK YAŞTA BİLİNÇLENİYOR
• PETKİM GENEL MÜDÜRÜ SADETTİN KORKUT: KİTAPLARI OKULLARIMIZA ÜCRETSİZ GÖNDEREBİLİRİZ.


     Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından yayınlanan ve özellikle çocukların ambalaj malzemelerinin ayrıştırılması ve geri dönüşümü konularında bilinçlenmesini sağlamayı amaçlayan “Ambalaj ve Çevre Hakkında Bilmemiz Gerekenler” kitapçığının dağıtımı, Aliağa’daki ilk ve ortaokullarda yapılıyor. Kitapta, ambalajın tanımı, insan sağlığı ve ürünlere sağladığı yararlar, ayrıştırılması ve geri dönüşümünün önemi çizgi resimlerle ve çocukların anlayabileceği yalın bir dille anlatılıyor.


     Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, ilk olarak Petkim lojmanlar bölgesindeki Petkim İlkokulu, Petkim Ortaokulu, Gazi İlkokulu, Gazi Ortaokulu, TED Aliağa Koleji, Petrokimya İlkokulu ile Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde dağıtımı yapılan kitapçığı, isteyen okullara ücretsiz gönderebileceklerini belirtti.


    Kitapçığı bugüne kadar 40 bin adet basarak, başta İstanbul olmak üzere, birçok ilde dağıtımını sağladıklarını, böylelikle çocukların ve gençlerin küçük yaşlarda bilinçlenmesini sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Korkut, “Kampanyamızı Aliağa’daki diğer okullarla sürdüreceğiz. Daha sonra ise İzmir’deki okullarla benzer bir çalışmayı yapmayı istiyoruz. Ürünlerin ambalajlarının kullanımı sonrasında yeniden hammaddeye dönüştürülmesi veya ambalajın diğer yollarla geri kazanabilmesi için ambalaj atıklarımızı diğer atıklarımızdan ayırmalıyız. Onlara çöp muamelesi yapmamalıyız. Su ve süt gibi ihtiyaç duyduğumuz içecekler ve ekmek başta olmak üzere tüm gıdalar doğru ambalaj sayesinde bizleri hastalıklardan korur. Bu nedenle açıkta ve ambalajsız satılan gıdaları tüketmekten sakınmalıyız” dedi.

 

PETKİM'DEN MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ.PETKİM'DEN MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ.PETKİM'DEN MİNİKLERE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ.

Diğer Basın Bültenleri