ALİAĞA PETKİM’E HEP DESTEK, TAM DESTEK!

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (25.08.2013)


• PETKİM’DEN, ALİAĞA PETKİM’E DESTEĞE DEVAM
• GENEL MÜDÜR SADETTİN KORKUT:
ALİAĞA PETKİM BASKETBOL TAKIMINA 6. SEZONDA DA DESTEĞE DEVAM EDİYORUZ. TAKIMIN BU SENE BAŞARI ÇITASI PLAY-OFF VE ÜZERİDİR”
 

Beko Basketbol 1. Ligi’ne yükseldiği 2008-2009 sezonundan itibaren Petkim’in ana sponsoru olduğu Aliağa Petkim Basketbol Takımı, 18 Ekim’de başlayacak 2013-2014 sezonuna iddialı hazırlanıyor. Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, takıma verdikleri desteğin beş yılı geride bıraktığını belirterek, Aliağa’nın sosyal yaşamında çok önemli bir yeri olan basketbol takımına desteğe 2013-2014 sezonunda da devam edeceklerini söyledi.
Aliağa Spor Kulübü Başkanı Uğur Eren, Başantrenör Hakan Demir, Menajer Birtan Saka, oyuncular Ahmet Erdoğan ve Ceyhun Altay, Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut’u makamında ziyaret ederek, şirketin verdiği destek nedeniyle teşekkür etti.
Ziyarette konuşan Genel Müdür Korkut, takımın 1. Lig’de yer almasının, ilçe gençlerinin spora yönelmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları açısından da çok önemli olduğunu belirterek, “Parasal yükümlülüklerimizden ötede, tüm Aliağalılar’ın desteği ile takımın sportif başarısını önemsiyoruz. 2012-2013 sezonunu 39 puanla 11. Sırada tamamladık. 2013-2014 sezonunda ise başarı çıtasını play-off ve üzeri olarak belirledik. Teknik kadroya ve oyuncularımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.
Sporun mücadele azmi kadar; barış, dostluk ve disiplin gerektirdiğini vurgulayan, kendisinin de iyi bir basketbol izleyicisi olduğunu belirten Korkut şöyle devam etti: “Önemli olan temiz ve kişilikli bir mücadele vermek. Tabelaya yansıyan skor da elbette önemli, ama Aliağa Petkim basketbol takımının geçen yıllarda olduğu gibi bu sezon da öncelikle temiz bir oyun çıkaracaklarına ve azimle kazanmaya çalışacaklarına inanıyorum. Bu sezon takımın tamamına yakını yeni oyunculardan oluşuyor. Bu oyuncuların birbirlerini tanımaları, takım ruhu oluşturmaları da büyük önem taşıyor. Başantrenörümüz Hakan Demir ile bu ruhu yakaladıklarını görmekten büyük mutluluk duydum”

// “PETKİM’İ DE TEMSİL EDİYORUZ”
Aliağa Spor Kulübü Başkanı ve Aliağa Belediyesi Başkan Yardımcısı Uğur Eren de, takımın ana sponsoru olan Petkim’e teşekkür ederek, “Bizler mücadelemizle sadece Aliağa’yı değil Petkim’i de temsil ediyoruz. Bu sezon ilk hedefimiz play-off’a kalabilmek. Kadromuza eklediğimiz yeni oyuncularla bunu başaracağımızı umuyoruz. Aliağa Petkim, bu sezon da temiz bir mücadele verecek ve inanıyorum ki Aliağa halkına çok güzel mutluluklar yaşatacak” dedi.

ALİAĞA PETKİM’E HEP DESTEK, TAM DESTEK!ALİAĞA PETKİM’E HEP DESTEK, TAM DESTEK!

Diğer Basın Bültenleri