PETKİM’DEN 50 BİN TL’LİK TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş.
BASIN BÜLTENİ (19.11.2013)

 

PETKİM’DEN ALİAĞA DEVLET HASTANESİ’NE 50 BİN TL’LİK TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

 

Petkim, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında son teknoloji ürünü Ultrasonografi ve Kulak Burun Boğaz Endovizyon cihazlarını Aliağa Devlet Hastanesi’ne bağışladı. Petkim Sağlık Servisi bünyesinde bulunan cihazlar, düzenlenen bir törenle hastane yönetimine devredildi. Maddi değeri 50 bin TL’nin üzerinde olan cihazların devir teslim törenine Petkim İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Salim İdris Keleşoğlu, Petkim Sağlık Servisi Başhekimi Dr. Çağrı Ekmekçi katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Aliağa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Salim İdris Keleşoğlu, hastane bünyesinde iki adet radyoloji uzmanı olmasına rağmen tek ultrason cihazı bulunduğunu, bu durumun 15 gün sonraya varan randevu sürelerine yol açtığını belirtti.  Petkim’in yaptığı bağışla Aliağa ve çevre ilçelere çok daha hızlı ve verimli hizmet verebileceklerinin altını çizen Dr. Keleşoğlu, “Buradaki sağlık hizmetleri Aliağa halkının tamamına ve yakın beldelerdeki vatandaşlarımıza veriliyor. Bu açıdan bakıldığında Petkim, cihazlarını kendi hastanesine bağışlamış sayılıyor. Bu bağışlarla acil sayılabilecek bir ihtiyacımız karşılanmış oldu. Bu anlamlı bağışı gerçekleştiren Petkim’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun da,  en yakın donanımlı hastanenin Aliağa’ya 45 dakika ilâ 1 saat mesafede olduğunu belirterek bu yüzden Aliağa Devlet Hastanesi’ni mümkün olan en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

 

Petkim Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen ise, başta eğitim yatırımları olmak üzere sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, şirketin sadece Aliağa’ya beş okul kazandırdığını, 2012 yılında eğitim-öğretim hayatına başlayan Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin bugüne kadar yaptıkları en büyük eğitim yatırımı olduğunu kaydetti. Aliağa Devlet Hastanesi’ne yapılan cihaz bağışları ile halka çok daha kaliteli sağlık hizmeti verilecek olunmasından duyduğu memnuniyeti de aktaran Esmen, “Üretimimizi sürdürdüğümüz Aliağa’ya hizmetlerimiz devam edecek.” dedi.

PETKİM’DEN 50 BİN TL’LİK TIBBİ CİHAZ BAĞIŞIPETKİM’DEN 50 BİN TL’LİK TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI

Diğer Basın Bültenleri