Enerji Verimliliği Birincilik Ödülü Petkim’in

 Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Petkim, üretimde yüksek düzeyde enerji kullanıyor. Üretim süreçlerinde sağlanan verimlilik doğrudan maliyetlerini olumlu yönde etkiliyor. Petkim, şirket bünyesinde diğer alanlarda olduğu gibi enerji verimliliği konusunda da birçok proje geliştiriyor ve bu projeler ulusal düzeyde ödüller kazanıyor. 

 

Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM) tarafından gerçekleştirilen ve bu sene 16.’sı düzenlenen ‘Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması - SENVER-16’ kapsamında Petkim’in, endüstriyel işletmelerin mevcut sistemlerinde enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik uyguladıkları projelerin değerlendirildiği SEVAP-3 (50.001 TEP ve üzeri) kategorisinde katıldığı yarışmanın sonucu İstanbul’da düzenlenen Enerji Forumu’nda açıklandı.

 

Petkim, AYPE, ETİLEN, AROMATİKLER, ACN ve AYPE-T fabrikalarından seçilen toplam 8 enerji projesiyle 'Enerji Tüketimi 50001 TEP Üzeri Proje Uygulamaları' ile katıldığı yarışmada birinci oldu. Ödülü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak takdim etti. 

Diğer Haberler