Petkim Yönetim Kurulu Başkanı'ndan Açıklama

Çeşitli medya organlarında şirketimiz Petkim Petrokimya Holding A.Ş.'nin Aliağa yerleşkesinde soruşturma düzenlendiğine ilişkin haberler yer almaktadır. Bilinmesini isteriz ki bu gelişmelerin, Şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Yılın 365 günü bir an bile durmaksızın Türkiye için üretim sorumluluğu bilinci ile çalışan Petkim, faaliyetlerini olağan şekilde devam ettirmektedir.

Türkiye'de borsaya ilk kote olan şirketlerden olan Petkim'in 2016 yılı itibarı ile piyasa değeri 2,2 milyar dolardır. 60'a yakın farklı türden hammadde ürünü üreten Petkim, Ege Bölgesi'nin en büyük ihracatçısı unvanı ile 50'den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Petkim'in ürünleri Türkiye'de 6 bin KOBİ tarafından kullanılmaktadır. 50 yılı aşkın süredir Türkiye için üretim yapmakta olan Petkim, doğrudan ve dolaylı olarak da 150 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetine, ekonomisine ve istikrarına güvenimiz tamdır. Yaşanan süreçte, Türkiye'nin özel ve kamu sektöründeki pek çok kurum ve kuruluşunda yürütülen inceleme süreci kapsamında gerçekleştirilen bu ziyarette yönetim olarak emniyet güçlerine her türlü yardımı gösteriyoruz. Biz Petkim olarak bu memleket için çalışmaya devam edeceğiz ve hükümetimizle tam işbirliği içerisinde sürecin sonuçlandırılması için gereğini yapacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Vagif Aliyev
Petkim Yönetim Kurulu Başkanı

 

Diğer Haberler