Petkim, kurumsal yatırımcı, analist ve banka temsilcilerini Aliağa’da ağırladı

SOCAR Türkiye grup şirketlerinden Petkim, Aliağa’da “Analist ve Yatırımcı Günü” düzenledi. Kurumsal yatırımcı, analist ve banka temsilcileri tarafından yoğun ilgi gören toplantıda katılımcılara, STAR Rafineri’yi tanıtan bir sunum yapılarak gelen sorular yanıtlandı.

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı ve en büyük entegre endüstri grubu SOCAR Türkiye’nin grup şirketlerinden Petkim, 20 Ekim’de Aliağa’da “Analist ve Yatırımcı Günü” düzenledi. SOCAR Türkiye CEO’su (Vekaleten) Elchin Ibadov ile SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü (Vekaleten) Kanan Mirzayev’in ev sahipliğinde düzenlenen buluşmaya kurumsal yatırımcılar, analistler ve banka temsilcilerinden oluşan 60’ın üzerinde temsilci katıldı.

SOCAR Türkiye CEO’su (Vekaleten) Elchin Ibadov’un şirketin stratejilerine değindiği Analist ve Yatırımcı Günü’nde, Rafineri ve Petrokimya İş Birimi sahasına yönelik gerçekleştirilen gezinin ardından katılımcılara STAR Rafineri’yi tanıtan bir sunum gerçekleştirildi. Sunum sonrasında, katılımcılardan gelen Petkim ve STAR Rafineri ile ilgili sorular cevaplandırıldı.