Sürdürülebilir Gelişimin
İzinde

Sürdürülebilir Gelişimin
İzinde

Sürdürülebilirlik Stratejimiz

Güçlü Sürdürülebilirlik Stratejimiz ile Geleceğe Hazırız.

Petrokimya sektörünün sürdürülebilir bir yaşamın anahtarı olduğuna inanıyoruz. Bu inançla, sektörün öncü şirketlerinden biri olarak üzerimize düşen sorumluluğu alıyor, sürdürülebilirliği iş modelimizin temeline yerleştiriyoruz.

SOCAR Türkiye’nin vizyon ve hedefleri paralelinde oluşturduğumuz sürdürülebilirlik stratejimizi; BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA), Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) belirlediği Sürdürülebilirlik İlkeleri Uyum Çerçevesi, GRI standartları ve paydaş beklentileri doğrultusunda şekillendiriyoruz.

Bu temelde sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerimizin takip ve yönetimini büyük bir özveriyle gerçekleştiriyoruz. Üretim süreçlerinde ise enerji verimliliği, iş sağlığı ve güvenliği, proses güvenliği, kaynakların optimum kullanımı, temiz enerji kaynaklarına yönelim, ürün kalitesi iyileştirme konularında kapsamlı altyapı ve entegrasyon çalışmaları yürütüyoruz.

İşimizin her aşamasında insanı merkezimize koyuyoruz. Paydaşlarımıza ve tüm topluma karşı sorumluluklarımızı etik kurallardan, şeffaflık ve dürüstlükten ödün vermeden yerine getiriyoruz. Çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini maksimum seviyede korumaya odaklanıyoruz. Diğer yandan toplumsal etkilerimizi daha da arttırarak insanlığa fayda sağlayacak sosyal sorumluluk projelerine yatırım yapıyoruz.

Önceliklerimiz

Odağımızda İnsan, Çevre, Güvenlik ve Dijitalleşme Var.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı Destekliyoruz!

Sürdürülebilir değer yaratmak için iklim değişikliğiyle mücadele eden uluslararası protokollere imza atıyor, çevreci çalışmalarda aktif bir şekilde yer alıyoruz. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 12 numaralı “Sorumlu Üretim ve Tüketim” maddesi ve 13 numaralı “İklim Eylemi” maddesi için çalışıyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Atık Alım Bilgileri

Atıkların sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi ve döngüsel ekonomiye kazandırılabilmesi amacıyla ticari ve bireysel müşterilerimiz için atık alım hizmetleri veriyoruz.

Başvuru Formu

Atık alımı talepleriniz için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Görüntüle
Alınabilen Atık Kodları

Başvuru yapmadan hizmetimiz kapsamındaki atık türlerini görüntüleyin.

Görüntüle
Bertaraf Başvuru Formu

Atık bertarafı talepleriniz için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Görüntüle
Çevre İzin ve Lisans Belgesi

Hizmetlerimizin yasal onayına göz atın.

Görüntüle

Sürdürülebilirlik Raporumuz

etik-değerler-1.png
SOCAR TÜRKİYE 2022 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

Bizimle İletişime Geçin

Merak ettiğiniz tüm sorular için uzman ekibimizle iletişime geçin.

Bizi Takip Edin

Hakkımızdaki en son gelişmeleri görmek için sosyal medyada bizi takip edin.